Kontakt

 

Deja-Art tel. 601925078

+48 223718716
+48 601925078

Wyślij wiadomość

Formularz kontaktowy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Opinie o DESOFT Deja Włodzimierz Maciej na honeste.pl

 

Diamenty

Nazwa diamentu pochodzi od jego twardości (gr. adamas = niepokonany). Nie istnieje nic bardziej twardego od diamentu, dlatego jest on uważany za prawie niezniszczalny. Natomiast jest kamieniem o doskonałej łupliwości, dlatego nie należy uderzać nim o żadne krawędzie

 Ze względu na blask, dużą twardość i rzadkość występowania diament uchodzi za króla kamieni szlachetnych i już od starożytności używano go do wyrobu biżuterii.

Diamenty oszlifowane ocenia się ze względu na cztery parametry: barwę (colour), czystość (clarity), masę (carat) i szlif (cut).

 

Barwa diamentów

Diamenty istnieją we wszystkich barwach. Najczęściej występują odcienie żółtawe, które ocenia się razem z diamentami bezbarwnymi. Rzadsze barwy to: zielony, czerwony, niebieski, purpurowy, brązowy, żółty i czarny. Są to tzw. barwy fantazyjne ("fancy diamond") a ich cena szacowana jest indywidualnie.

 

 

Czystość diamentu:

Na czystość diamentu mają wpływ wrośnięte minerały i pęknięcia i wszelkie inne zanieczyszczenia. Wszystkie te czynniki nazywane są wrostkami lub inkluzjami. Za idealnie czyste uważa się diamenty, które przy 10-krotnym powiększeniu pod lupą nie wykazują wrostków.

 

 

Masa diamentu:

Masę diamentów określa się w karatach metrycznych (1 karat = 200 mg). Masę podaje się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Stosuje się skróty "ct" lub "kr".

Poniższa tabela pokazuje wielkość brylantów i ich masę w karatach.

 

 

opracowano na podstawie książki: Walter Schumann, "Kamienie szlachetne i ozdobne"

Sklep jest w trybie podglądu

Deja-Art płatności PayUDeja-Art płatności elektroniczne eCardDeja-Art płatności elektroniczne PayPal

Copyright © 2011-2014 Deja-Art

Click Shop | Hosting home.pl